Hizmetlerimiz

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Okul öncesi dönemde çocukların psikomotor, sosyalduygusal, zihinsel ve dil eğitimleri, onların gelişimlerini büyük ölçüde tamamlamalarına, kişiliklerinin şekillenmesine ve değişmesine imkan sağlar. Kaliteli bir akran ilişkisi, hızlı geçen okul öncesi dönemde çocuğun sosyal ve duygusal gelişimi sürecinde kalıcı izler bırakır. Çocuğun erken dönemde sosyal becerisini sağlıklı bir şekilde kazanması önemlidir; ilk olarak ailede başlayan bu eğitim, okul öncesi eğitim kurumlarında profesyonel ve alanında uzman psikologların rehberliğinde devam eder. Aile, iç içe geçmiş sistemler bütünü içinde yer alır. Çocuk için okul ortamı toplumla ilişkinin sağlandığı ilk sosyal alandır. Çocuğun gelişim dönemlerinin takibinde okul ve ailenin iş birliği yaparak bu sorumluluğu paylaşması önemlidir. Toplumumuzun geleceği çocukların sağlıklı gelişimleri ile şekilleneceğinden, okul yöneticilerinin bu konuda yol açıcı olması çok önemlidir. Çocuğun gelişim dönemleri boyunca uzman psikolog rehberliğinde takip edilecek uygulamaların kaliteli ve etkili olması için yıl boyunca vereceğmiz hizmetler kısaca şu şekildedir; Bireysel gözlem, görüşme ve değerlendirme. Desteğe ihtiyaç duyan aileler için danışmanlık hizmetleri.

Sınıf içi gözlemler
Ebeveyn seminerleri
Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ortaya çıkarmak ve gelişim düzeylerini belirlemek amacıyla yaş gruplarına uygun duygusal-bilişsel gelişim testleri uygulanacaktır.

Bu testler aşağıda belirtildiği gibidir.

Çocuğunuzu Nasıl Kayıt Ettirebilirsiniz? Bize Ulaşın
 • BESLENME
  Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Mutfağımızda tamamen sağlıklı ,özenle seçilmiş gıdalar hijyen kurallarına uygun olarak pişirilmektedir. Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izin belgeli mutfağımız ve ve hijyen belgeli çalışanlarımızla yemeklerimiz hazırlanır ve servis edilir. Okulumuzda hazır gıdalar kesinlikle tüketilmemektedir.
 • GÜVENLİK
  Okulumuz çocukların güvenliğine uygun olarak düzenlenmiştir. Çalışanlarımızın ve çocuklarımızın huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamında olmalarını sağlamak amacıyla tüm okulumuz güvenlik kameralarıyla 24 saat izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Okulumuzun her bir noktasını gece ve gündüz izleyebilecek şekilde yerleştirilen kameralarımızın yanı sıra okulumuz emniyete bağlı alarm sistemi tarafından korunmaktadır. Çocuklarımız velileri tarafından belirlenmiş ve kimlik bilgileri okul yönetimine verilmiş kişiler dışındaki kişilere teslim edilmezler.
 • TEMİZLİK ve HİJYEN
  Okul binamızın ve materyallerimizin temizliği, hijyen eğitimli personellerimiz tarafından hem hafta içi hem hafta sonu düzenli periyotlarla yapılmaktadır.
 • SERVİS
  Öğrencilerimize okula gelir ve giderken servis hostesi eşlik etmektedir. Servis içerisinde emniyet kemerlerinin takılması zorunlu olup, çocuklarımızın güvenliği için tüm önlemler alınmıştır.
"Çocuklarımızı, merak duygusu gelişmiş, keşif yeteneği desteklenmiş, soran sorgulayan, çevreye ve topluma duyarlı bireyler yapmayı hedeflemekteyiz."